Lehké a těžké pažící systémy

 

PRODEJ - PRONÁJEM - SERVIS

V oblasti pronájmu se společnost KPR stavby s.r.o. soustředí jak na věci movité – zejména pažící systémy a jiné technologie pro realizaci inženýrských staveb  - zejména kanalizací a komunikací. Současně však také nemovistostí – domů, pozemků a jiných nemovitostí.  Co pronajímáme si můžete prohlédnout v této sekci.

Minibox KVL

 

Je konstruován především pro zemní práce v městské zástavbě. KVL je velice vhodný pro opravy plynových, vodních, telefonních i elektrických vedení, jakož i pokládku nových domovních přípojek.

Díky jeho nízké hmotnosti s ním mohou manipulovat i malé bagry.

Stabilní, na potřebnou šířku výkopu nastavitelné a snadno vyměnitelné (čepem a pružnou pojistkou zajištěné) rozpěry ve spojení s upevňovacím okem na všech čtyřech rohových sloupkách usnadňují manipulaci s tímto typem pažení. Přes svou nízkou hmotnost se KVL vyznačuje vysokou stabilitou a jeho instalace je možná jak prostým smontováním v již vyhloubeném výkopu, tak i technologií postupného zapouštění.

Pomocí adaptéru je možno použít i rozpěry (vřetena) SP SB 98 x 550 nebo SP SB 98 x 700 vyvinuté pro boxy KS 60 a KS 100.

Pazeni-bruzura_1_27  

  

Lehký box KS 60

 

tabilní pažicí box KS 60 se vyznačuje ve své třídě nízkou váhou a naproti tomu vysokou zatížitelností  a hlavně bezpečností. Tyto parametry přímo předurčují tento lehký pažicí box KS 60 k použití jak ve volném terénu, tak i pro středně velké výkopové práce v městské zástavbě. V závislosti na hloubce pažení lze v jednotlivých konkrétních případech a po konzultaci s naším technickým oddělením zatížitelnost i překročit.

Rozpěrová vřetena jsou kompatibilní s pažicím boxem KS 100 a s adaptérem je lze použít i pro boxy Krings KVL. Zatížení je přenášeno přes kloubovou pružinovou hlavici mezi rozpěrou a bednící deskou.

To umožňuje snadnou a rychlou instalaci i demontáž pomocí malých bagrů jak v předem vyhloubeném výkopu, tak i technologií postupného zapouštění.

Délka pažení: 2,00 m - 3,50 m
Výška základního modulu: 2,00 m / 2,40 m
Výška nástavného modulu: 1,00 m / 1,30 m
Průměr průchozí roury: max. 1,355 m
Hmotnost: 1111 kg - 1551 kg

 Pazeni-bruzura_2_1  

Standardní box KS 100

 

Pažící box KS 100 je mnohostranně použitelné pažení při všech zemních pracích. Celosvětově je tento box nejčastěji používaným pažením. Jednoduché použití s nespočetnými variantami s ohledem na šířku a hloubku výkopu, jakož i potřebnou délku a průměr průchozí roury (až do 1,56 m) umožňuje libovolné nastavení v rozmezí jmenovaných maximálních rozměrů. Nejhospodárnější nasazení je do hloubky zhruba 6,00 m.

Rozpěry jsou kompatibilní s rozpěrami typu Krings KS 60. Jako u všech pažících boxů Krings je použití těchto v praktických rozměrech vyráběných (a na vnější hraně rozpíraných) kompaktních prvků velice jednoduché, cenově výhodné a především bezpečné. Okolí stavby není rušeno hlukem ani vibracemi. Instalace – především v městské zástavbě – je možná jak jednoduchým smontováním v předem vyhloubeném výkopu, tak i postupným zapouštěním do terénu.

Délka pažení: 2,00 m - 4,50 m
Výška základového prvku: 2,40 m / 2,60 m
Výška nástavného prvku: 1,30 m
Průměr průchozí roury: max. 1,56 m
Hmotnost: 1325 kg - 2705 kg

  Pazeni-bruzura_2_5  

Jednoduché kluznicové pažení EG FP

 

Provedení EG FP Krings s pružnou spojkou představuje důsledné pokračování vývoje pažících boxů pro terény, kde nelze pažit až po kompletním vyhloubení výkopu.

Toto zátažné pažení tvoří samostatný systém, který je vhodný mimo jiné především pro sypké a nestabilní terény. Zabudovává se tedy pouze postupným zapouštěním. Pružná spojka je umístěna přímo v kluznici a je upevněna v připravených otvorech podle statických a technologických potřeb.

Již toto nejmenší kluznicové pažení nabízí stabilní pažící systém a ideálně doplňuje pažící boxy v případě sypkých povrchů. Instaluje se postupným zapouštěním až do hloubky 3,70 m. Díky malé váze je jeho použití vhodné např. v městské zástavbě, protože montáž a demontáž je možná i pomocí malých bagrů.

Hloubka pažení: max. 3,70 m
Průměr průchozí roury: max. 1,40 m
Zemní tlak max.: 23,58 - 55,80 kN/m²
Délka desky: 2,00 m - 7,00 m
Výška základového prvku: 2,32 m
Výška nástavného prvku: 1,30 m

  

Dvojité kluznicové pažení DG FP

Provedení DG FP Krings s pružnou spojkou představuje důsledné pokračování vývoje  pažících boxů pro terény, kde nelze pažit až po kompletním vyhloubení výkopu.

Toto zátažné pažení tvoří samostatný systém, který je vhodný mimo jiné především pro sypké a nestabilní terény. Zabudovává se tedy pouze postupným zapouštěním. Pružná spojka je umístěna přímo v kluznici a je upevněna v připravených otvorech, jak staticky předepsáno. Nejprodávanější kluznicový pažící systém na světě je založen na prvním zátažném pažení 70. let. Toto patentované dvoukomorové pažení funguje na principu dvou paralelně se pohybujících pažících desek. To ulehčuje především demontáž, protože je možno vytahovat pažící desky jednotlivě.
Tuto práci jsou schopny vykonat již středně velké bagry.
Ideální pracovní hloubka je 4,00 až 6,00 m.

Hloubka pažení: max. 7,40 m
Průměr průchozí roury: max. 1,50 m
Zemní tlak max.: 23,85 - 55,80 kN/m²
Délka desky: 2,00 m - 7,00 m
Výška základového prvku: 2,32 m
Výška nástavného prvku: 1,30 m

  

Rohové kluznicové pažení EG Eck / DG Eck

Dscn1960  

Šachetní pažení Krings nabízí svými několika efektivně použitelnými pražicími prvky řešení prakticky všech typů stavebních jam. Nezávisle na velikosti, hloubce nebo tvaru stavební jámy existuje řešení téměř pro každý případ. Informujte se již ve fázi vypsání zakázky u našeho technického oddělení  o ekonomických aspektech řešení nastávajícího projektu. S naší podporou
můžete počítat od plánování až po konečnou realizaci celého projektu.

Systém zátažného pažení pro stavební jámy představuje v mnoha případech nejen technicky ideální, ale především velice ekonomické řešení. Toto platí především při podpovrchovém kladení trubek ze startovací do cílové jámy, pro podzemní nádrže, šachty, stavební jámy vrtacích souprav a pro mnoho dalších inženýrských staveb. Speciální rohové pažící prvky ve spojení s osvědčenými pažícími deskami tvoří samostatný mnohostranně použitelný systém k zajištění šachetních stěn.

Hloubka pažení: max. 5,50 m
Zemní tlak max.: 23,85 - 55,80 kN/m²
Délka desky: 2,00 m - 7,00 m
Výška základového prvku: 2,32 m
Výška nástavného prvku: 1,30 m

 

Komorové deskové pažení KPP

 

Toto rychlé a ekonomické řešení pro pažení od firmy KRINGS (odborně též nazýváno svislým pažením) je pro použití v městské zástavbě jako doplněk k velkoplošnému ocelovému pažení.
 
Tento typ pažení nabízí vysokou ekonomičnost při jednoduchém použití především v místech s častým křížením s příčně procházejícími vedeními. Způsob zapouštění pažení v čele stojícím bagrem umožňuje optimální způsob práce i na dopravně frekventovaných nebo jinak prostorově omezených místech.

K dalšímu snižování nákladů přispívá i možnost použití a kompatibilita s ostatními prvky z výrobního programu Krings. Rozpěrové elementy jsou běžně použitelné i k velkoplošnému ocelovému pažení, jehož nasazení v místech, kde nedochází k žádnému křížení, přináší další úspory. Za tímto účelem jsou komorové desky na koncích opatřeny vodícími profily pro zasunutí do vodících lišt.

Délka pažení: 2,83 m - 4,07 m
Výška základního modulu: 0,48 m / 1,00 m
Počet pažnic: 14 pcs. KD 4 / KD 6
Průměr průchozí roury: max. 3,65 m
Hloubka pažení: max. 2,30 m / 6,00 m

 

LBR pažící boxy

Malé, ale výkonné
Při výšce základní desky od 1,60 m až 2,40 m je možno s tímto pažením provádět veškeré práce na inženýrských sítích v městské zástavbě. Toto platí především pro opravy a pokládku kabelového, plynového a vodovodního vedení.
 
Maximum v lehké třídě
Při 2,40 m výšky základní desky a maximální přípustné hloubce výkopu 4,00 m definuje toto pažení zároveň také horní hranici lehké třídy E+S.  I toto lehké pažení splňuje samozřejmě všechna vysoká bezpečnostní kritéria, kterými se vyznačují všechny E+S originální výrobky. Základní deska vysoká 2,40 m se dodává v délce 3,5 m. Maximální průměr průchozí roury je u všech délek 1,34 m. Nástavné prvky pro lehké pažicí boxy existují standardně v délkách do 3,5 m, po domluvě i delší. Jako u všech nástavných desek je i u tohoto lehkého pažení jejich montáž velmi jednoduchá, rychlá, a přesto naprosto bezpečná.  Spojení pomocí výztuhy a čepu vylučuje chybnou manipulaci.
 
Se systémovými rozpěrami a vložnými rourami
Výhoda kompatibility rozhodujících konstrukčních prvků hovoří pro tento lehký pažící box.
Lehký pažicí box je nejmenší a nejlehčí pažicí box ve výrobním programu E+S, který lze vybavit výkonnou systémovou rozpěrou, používanou též u pažicích boxů Medium a Magnum.
 
Montáž podle požadavků zeminy
Podle statických požadavků a individuálních podmínek na staveništi se montáž lehkého pažicího boxu provádí buďto vztyčením nebo zapuštěním.

Délka pažení: 2,00 m - 3,50 m
Výška základního modulu: 1,60 m / 1,95 m / 2,25 m / 2,40 m
Výška nástavného modulu: 0,96 m / 1,32 m
Průměr průchozí roury: 0,81 m / 1,16 m / 1,19 m / 1,34 m
Hmotnost: 745 kg - 2136 kg

Pazeni-bruzura_1_3  

Medium pažící boxy

Pažicí box Medium – třída sama pro sebe
Ve výrobním programu E+S najdeme tento pažicí systém mezi lehkou třídou (LBR) a třídou Magnum s jejími velkoobjemovými boxy.  Na trhu se nevyskytuje ve střední třídě žádná s programem E+S srovnatelná nabídka.
Specifické rozměry a konstrukční zvláštnosti zajišťují univerzální a mnohostranné způsoby použití. Díky velké rozmanitosti nabízených systémů je firma E+S schopna nabídnout pažicí boxy prakticky pro všechny případy. 

Dva díly - jeden systém
E+S systémové rozpěry se skládají ze dvou výkonných samostatných elementů. První díl tvoří matice - odlitek se závitem z GGG 40, který optimálně zachycuje tahové i tlakové síly. Protikus tvoří závitová tyč s navařenou čtyřdírovou přírubou pro šroubové spojení.
Plynulým nastavením je tak možno ideálně dosáhnout potřebné šířky výkopu.  K dosažení větších šířek jsou k dispozici mezikusy různé délky a kvality i pro přenos vysokých zatížení Tyto systémové rozpěry jsou plně kompatibilní s ostatními pažicími systémy (Magnum a LBR).
Nástavbové desky jsou kompatibilní s pažicím systémem Magnum a mohou zde být nasazeny.

Délka pažení: 2,00 m - 4,50 m
Výška základního modulu: 2,60 m
Výška nástavného modulu: 1,32 m / 2,00 m
Průměr průchozí roury: 1,45 m
Hmotnost: 1454 kg - 2740 kg

Pazeni-bruzura_1_7  

Magnum pažící boxy

Větší možnosti pro velké roury
Pažicí boxy kategorie Magnum od firmy E+S si vydobyly na trhu přední pozici. Jejich největší předností je hospodárnost při pokládce rour o velkém průměru nebo délce. Za zdůraznění stojí i výborný výkon, např. možnost pokládky rour o průměru až 2,46 m ve výkopu o maximální šířce 4,70 m a s použitím nástavců až do hloubky 6,00 m.

Zcela podle potřeby: velký průměr i délka
Díky velké nabídce a systémové kompatibilitě Medium a Magnum boxů je firma E+S schopna zajistit pažení pro každý případ. Jedná-li se např. o velké průměry rour, je zapotřebí pažení o velké světlosti mezi spodní rozpěrou a spodní hranou pažicí desky. Pro roury do průměru 2,50 m. Při pracích, u kterých se nejedná tolik o průměr roury jako spíše o její délku, je možno použít na na vnější hraně rozpírané pažicí boxy Medium a Magnum s dlouhými pažicími deskami. Pro roury do délky 6 m.

Nástavbové desky jsou kompatibilní s pažicím systémem Medium a mohou zde být nasazeny. Systémové rozpěry jsou plně kompatibilní s lehkými boxy (LBR) a boxy Medium.

Délka pažení: 2,00 m - 3,7 m
Výška základního modulu: 3,15 m / 4,00 m
Výška nástavného modulu: 1,32 m / 1,44 m / 2,00 m
Průměr průchozí roury: 1,75 m / 2,00 m / 2,46 m
Hmotnost: 1860 kg - 7080 kg 

Pazeni-bruzura_1_11  

Lineární box

  Lineární box - chytrá kombinace pažení z kluznic a boxů

Pažicí systém lineárních boxů E+S je kombinací kluznicových pažicích systémů a pažicích boxů.Svisle posuvný pohyblivý vozík (princip lineárního pažicího systému) umožňuje provádět pažení s maximální flexibilitou a přizpůsobovat jej nejrůznějším stavebním požadavkům. Systém je značně odolný proti sesedání. Samozřejmě nastavování proměnlivé výšky průchozí roury je plynulé. Obdobně jako u všech boxových systémů E+S se lineární box smontuje, přepraví a dodává tak, aby na místě stačilo namontovat již jen mezikusy podle požadované hloubky výkopu. Jako nástavec lze volitelně použít buď nástavbový prvek s pohyblivým vozíkem nebo nástavec s rozpěrami kompatibilní s pažením Medium a Magnum. Díky patentovanému inovativnímu pokračujícímu vývoji lze realizovat výšky průchozí roury 3,50 m.

Délka pažení: 3,40 m / 3,70 m / 4,00 m / 4,50 m
Výška základového modulu: 3,00 m
Výška nástavbového modulu: 1,32 m / 2,00 m
Výška průchozí roury variabilní
Hmotnost 2050 kg - 2940 kg

Pazeni-bruzura_1_15

Pazeni-bruzura_1_16

Komorové pažící boxy

Komorový pažicí prvek slouží jako instalační a pevnostní element pro kanálové pažnice.
Používá se zejména ve výkopech, v nichž se křižují vedení a kde není vhodné
použití velkoplošného pažení.
V závislosti na tvaru a šířce pažnice nabízíme různé základní systémové délky.

Délka pažení: 3,40 m / 3,63 m / 4,03 m
Výška komorového prvku: 0,97 m
Průměr průchozí roury: max. 3,35 m
Hloubka nasazení: variabilní

 

Jednokluznicový pažící systém Rollbox

U pažicího systému Rollbox tvoří vždy dvojice jednoduchých kluznic spolu s nejméně dvěma rozpěrami pevný vodící rám, který zaručuje ve všech stavebních fázích pevnost a stabilitu celého pažicího systému.
 
Pažicí desky a nosníky se u jednokluznicového pažicího systému Rollbox zapouštějí svisle do země po předchozím, v závislosti na struktuře zeminy maximálně 0,50 metrovém vyhloubení.
 
Pažicími deskami i vodícími rámy je možno při montáži i demontáži manipulovat nebo je i vytahovat potřebným směrem nezávisle na sobě.

Délka modulu: 2,09 m - 6,34 m
Délka vodící lišty: 3,35 m / 4,00 m
Výška desky: 1,32 m / 2,32 m
Průměr průchozí roury: 1,425 m / 2,09 m

 

 

Pažící systémy